Twój koszyk jest pusty!

Macarthur FC rozmawia o rozpoczęciu sezonu debiutanckiego z Juve

Nowi chłopcy z A-League mogli rozpocząć życie od meczu z Old Lady, a Macarthur FC zawarł umowę, dzięki której Juventus w Sydney zagra w sparingach przed sezonem.
 
Macarthur wciąż jest na wczesnym etapie gromadzenia swojego inauguracyjnego składu na następny sezon, ale już teraz chcą od razu wyrazić swoją opinię, kusząc jeden z największych klubów światowego futbolu, na czele z pięciokrotnym światowym piłkarzem roku Cristiano Ronaldo, do Australii .
 
Źródła zaangażowane w negocjacje sugerują zawarcie umowy o sprowadzenie włoskich mistrzów do Australii w ostatnim tygodniu lipca lub w pierwszym tygodniu sierpnia. Macarthur musi teraz znaleźć odpowiednie miejsce w Sydney do organizacji meczu i mieć nadzieję na sfinalizowanie rządu stanowego finansowanie.
 
Źródła sugerują, że organizatorzy i Macarthur osiągnęli porozumienie co do zasady z Bianconeri w sprawie jednorazowego towarzyskiego i towarzyskiego meczu „legend” Juventusu, który ma się odbyć na stadionie Campbelltown.
 
Jeśli uda się osiągnąć porozumienie, będzie to pierwsza wizyta Juventusu w Australii od Międzynarodowego Pucharu Mistrzów 2016 w Melbourne, a po raz pierwszy w Sydney od sześciu lat zagrali w A-League All Stars na stadionie ANZ w sierpniu 2014 roku. Olympic Park tego dnia, ale może potencjalnie przyciągnąć jeszcze większą frekwencję w 2020 roku, zdobywając pięć włoskich tytułów i podpisując kontrakt z Ronaldo, jednym z najbardziej rozpoznawalnych sportowców na świecie.
 
Jednak miejsce proponowanego sparingu nie zostało jeszcze ustalone, a stadion ANZ zostanie poddany renowacji na początku lipca tego roku.
 
Źródła ze znajomością negocjacji sugerują, że pod koniec lipca mecz rozegrany został na stadionie ANZ o pojemności 83 000 miejsc, co wymagałoby opóźnienia rozpoczęcia remontu o kilka tygodni. Alternatywą jest terminarz z początku sierpnia na stadionie Bankwest, który nie byłby w stanie zaspokoić popytu, ponieważ jego pojemność wynosi zaledwie 30 000.
 
Od piątku rząd stanowy nie planował opóźniać prac remontowych na stadionie ANZ, który zostanie zamknięty do przebudowy 27 czerwca. W ten sposób Bankwest Stadium będzie jedynym możliwym miejscem, a oprawa Juventusu będzie musiała wpaść na to, co jest już zajęte harmonogram na stadionie z meczami NRL rozgrywanymi 1 sierpnia i 8 sierpnia.
 
Brak odpowiednich miejsc w Sydney nie powstrzymałby Juventusu przed koncertami w Australii, a włoscy mistrzowie rozważali także grę w Perth Glory na Optus Stadium w przedsezonie.
 
W listopadzie właściciel Perth Glory, Tony Sage, ogłosił, że jego klub był zaangażowany w rozmowy mające na celu doprowadzenie włoskich gigantów do Australii Zachodniej, przed sezonem, który stał się hitem europejskich klubów w ostatnich latach, a Chelsea i Manchester United grali w meczach towarzyskich w Perth w zeszłym roku.
 
„Zrobiliśmy fantastyczny film, w którym zaprosiliśmy zespoły do ​​Perth, które wysłaliśmy z Manchester United, Wielkim Finałem i Chelsea wraz z innymi rzeczami na temat Perth” - powiedział Sage dla Football Nation Radio w listopadzie.
 
„Wykorzystaliśmy również ten film, aby zachęcić Juventus i wygląda na to, że przybędą tutaj w sierpniu 2020 r. Z Ronaldo, więc będzie to po euro w przyszłym roku. Współpracowało z Juventusem, mam nadzieję, że otrzymamy ten atrament pod koniec przyszłego tygodnia i możemy oficjalnie ogłosić, że się pojawią, więc staramy się tutaj przewyższyć naszą wagę ”.
 
W ramach propozycji Macarthur Juventus ma wyłonić legendarny zespół byłych graczy, aby zmierzyć się z miejscową drużyną All Stars na Campbelltown Stadium. W skład legendy Juve mogą wchodzić Alessandro Del Piero, Pavel Nedved, David Trezegeut i Ciro Ferrara, aby zagrać w miejscową drużynę All Stars powiązaną z Charles Perkins Soccer Academy prowadzoną przez Macarthur FC i trenowaną przez byłego trenera Socceroos, Franka Farinę.