Twój koszyk jest pusty!

Liverpool i Manchester City to obrońcy, którzy zajmują czołowe m

Chodzi o pełnych plecach, ale w dzisiejszych czasach zawsze chodzi o obrońców tanie koszulki piłkarskie. Z taktycznego punktu widzenia niedzielne spotkanie Liverpoolu z Manchesterem City zostanie rozstrzygnięte przez Trenta Alexandra-Arnolda przeciwko Aymericowi Laporte i Andy'emu Robertsonowi przeciwko Kyle'owi Walkerowi - a jeśli nie, to dlatego, że Pep Guardiola zdecydował się nie podjąć tę walkę. Obserwacja Jacka Charltona po Mistrzostwach Świata w 1994 roku, w którym obrońcy stali się najważniejszą pozycją na boisku, wydaje się mądrzejsza z dnia na dzień.
 
Full-backs, twierdzi Louis van Gaal, są kluczem do Guardioli. Największa różnica między piłką nożną, którą ćwiczył z Guardiola w jego środku boiska w Barcelonie pod koniec lat 90., a tym, co grał teraz w City, powiedział w wywiadzie dla The Barcelona Legacy, "jest to, że wiele razy ma on dwóch obrońców w przód środkowych obrońców. Guardiola ponosi duże ryzyko i dlatego może przegrać. Przestrzeń z tyłu jest zbyt duża dla obrońców centralnych i nie ma on tak szybkich obrońców centralnych.
 
"Zawsze miałem to tak, że kiedy prawy obrońca idzie w górę, lewy obrońca musi się ściskać. Problem [w przypadku Guardioli] polega na tym, że przestrzeń stojąca za obroną będzie większa. Możesz to wykorzystać, gdy masz indywidualnych graczy, którzy mogą grać pod presją Manchesteru City. Liverpool to zrobił - przepustka do Salah lub Firmino, a potem już ich nie ma.
 
To wyjaśnia pozorny paradoks, w którym City traci najmniej goli w lidze w zeszłym sezonie, a jeszcze momentami - szczególnie dwa razy na Anfield przeciwko Liverpoolowi, w drugiej połowie u siebie z Manchesterem United, a czasem w Lidze Mistrzów z Szachtar iw obu mecze przeciwko Napoli Maurizio Sarriego - wyglądający na defensywnego podejrzanego. Duszą przeciwników, trzymając piłkę, ale mogą walczyć z przeciwnikami, którzy nie są przytłoczeni przez swoją prasę.
 
Guardiola podobno pracuje nad kształtami i nowymi wzorami gry, szukając dalszego postępu w Lidze Mistrzów, ale niewiele z dotychczasowych gier grupowych sugeruje, że problemy zostały rozwiązane. Lyon zaniepokoił miasto, naciskając je i zmuszając do popełniania błędów; Hoffenheim zaatakował znane luki między środkowymi obrońcami a obrońcami.
 
Prawdopodobnie była to świadomość tej potencjalnej skazy, która spowodowała, że ​​Guardiola w zeszłym sezonie opuścił Raheem Sterling i wystartował Ilkay Gündoğan w wycofanej roli po prawej stronie w pierwszym meczu półfinału Ligi Mistrzów. To by ochroniło Walkera i pomogło City utrzymać piłkę i kontrolować grę, aby zapobiec wygenerowaniu przez Liverpool furii, która przyniosła trzy gole w dziewięć minut w meczu ligowym na Anfield trzy miesiące wcześniej.
 
Tego rodzaju zmiana jest cechą Guardioli, siłą, która może stać się słabością. Częścią jego geniuszu jest jego ciągła elastyczność i gotowość do przystosowania się, ale zdarzają się sytuacje, kiedy wydaje się, że przemyśli wszystko. Będzie świadomy, że Jürgen Klopp jest jedynym trenerem, z którym mierzył się ponad trzy razy, który ma pozytywny bilans przeciwko niemu i który może skłonić do zmiany.
 
Jeśli taki istnieje, najprawdopodobniej znajdzie się w środku boiska, choćby ze względu na brak możliwości zagrania lewą ręką. Gdy Benjamin Mendy i Fabian Delph zostali ranni, najbardziej prawdopodobnym kandydatem do gry po lewej stronie obrony jest Laporte. Jedną rzeczą jest wciśnięcie mobilnego środkowego obrońcy do służby jako lewego obrońcy, co czyni go jeszcze lepszym skrzydłem Juventus 18/19 sklep piłkarski. Istnieje możliwość użycia Leroy Sané jako skrzydełka, ale nawet dla Guardioli, która jest prawdopodobnie zbyt odważnym krokiem.