Twój koszyk jest pusty!

Juventus notuje dług w Dublinie na poziomie 175 mln €

Juventus, klub piłkarski Torino, znany pieszczotliwie jako The Old Lady, notował 175 milionów euro długu na giełdzie w Dublinie.
 
Klub, który ma się grać Atletico Madryt w Lidze Mistrzów w środę wieczorem, we wtorek wymieniono pięcioletni zakaz obligacje na Irish Stock Exchange, obecnie znany jako Euronext Dublinie. Obligacje zapłaci inwestorom kupon o wartości 3,375 proc.
 
Juventus przeniósł się do podniesienia dług po przelewanie się ciężko na graczy w lecie, w tym szacowanych 110 mln € zakup Cristiano Ronaldo.
 
Prospekt emisyjny długu ujawnia szczegóły dotyczące sytuacji finansowej Juventusu. Mówi, że zwiększone inwestycje netto o 220 mln € podczas okienka transferowego lato, kiedy to również spędził ponad 100 milionów € na nowych obrońców, Como włoski dzielny Leonardo Bonucci.
 
Dokumenty złożone z Euronext Dublin również nakreślić ostatnich transakcji Juventus w okienku transferowym zimowym, które zamknął pod koniec stycznia.
 
Zawiera on dane finansowe planowanego nabycia Aaron Ramsey z Arsenalu, który kosztował agentom opłaty za 3,7 mln €, a także transferu Gonzalo Higuain do Chelsea za opłatą kredytu 18 mln € lub pełnego wykupu za 36 mln € ,
 
W zeszłym roku klub zanotował stratę w wysokości 19 milionów euro - podają dokumenty.
 
Giełda stwierdziła, że ​​jest "podekscytowana" powitaniem Juventusu. Giełda irlandzka jest uznawana za wiodący międzynarodowy cel w zakresie notowania długów przedsiębiorstw.