Twój koszyk jest pusty!

Cristiano Ronaldo ratuje Juventus, gdy Real Madryt zdobył piątkę

Cristiano Ronaldo uratował Juventus, gdy jego kara zapewniła ledwo zasłużone zwycięstwo 2: 1 nad Genuą na stadionie Allianz.

Juventus musiał odpowiedzieć na zwycięstwo Internazionale na Brescii 24 godziny wcześniej, aby powrócić na pierwsze miejsce, a 36. minuta głową Leonarda Bonucciego skierowała ich właściwą drogą.

Miskick Christiana Kouame oszukał bramkarza Juve, Gianluigiego Buffona, gdy Genua wyrównał cztery minuty później, ale dymisja Francesco Cassaty po przerwie dała gospodarzom przewagę. Nie mogli sprawić, by przewaga personelu się liczyła, i stracili ją, gdy zastępca Adrien Rabiot zobaczył czerwony w 86. minucie.

Ronaldo był na pozycji spalonej, kiedy włożył piłkę do siatki głęboko w czasie zatrzymania - ale później został złapany przez Antonio Sanabrię w polu karnym i nie popełnił błędu karą, oszczędzając rumieńców Juve.

Atalanta utrzymał trzech najlepszych rywali Napoli na wyciągnięcie ręki, zmuszając remis 2: 2 na Stadio San Paolo. Bramka Nikoli Maksimovicia w 16 minucie po strzale José Callejóna na krótko zapewniła Napoli udział w trzecim miejscu wraz z gośćmi w formie, ale Remo Freuler wyrównał na krótko przed przerwą.

Arkadiusz Milik, który trafił w słupek w pierwszej połowie, przywrócił prowadzenie Napoli, rzucając piłkę do Fabiana Ruiza w 72 minucie. Josip Ilicic pokonał pułapkę spaloną, aby wyrównać cztery minuty przed czasem, a Słowenii odmówiono zwycięstwa w czasie przestoju.

W Hiszpanii Real Madryt przeszedł obok klubu Leganés 5-0 na Santiago Bernabéu, aby utrzymać presję na liderów La Liga, Barcelonę. Real, pokonany 1: 0 na Real Mallorca w ostatnim spotkaniu ligowym - zajęło zaledwie siedem minut, aby otworzyć wynik przez brazylijskiego napastnika Rodrygo. Niemiecki pomocnik Toni Kroos szybko wrócił do domu na sekundę na najbliższym słupku.

W 24 minucie Sergio Ramos strzelił rzut karny w drugiej próbie, po tym, jak jego pierwszy rzut obronny został uratowany przez Juana Soriano, który był rządzony przez VAR, który był poza jego linią. Karim Benzema w końcu zdobył zasłużony gol, kiedy wykorzystał rzut karny w 20 minut.

Zastępca Luka Jovic strzelił swojego pierwszego gola w lidze od czasu letniego ruchu z dużymi pieniędzmi z Eintracht Frankfurt, kiedy to zatrzymał się na tylnym słupku. Real zbliżył się do lidera Barcelony, oba kluby rozegrały już 10 meczów.

Valencia walczyła o remis 1: 1 z Sevillą na Mestalla. Lucas Ocampos dał odwiedzającym prowadzenie w pierwszej połowie. Los Che pomyślał, że wyrównał w 75 minucie, ale Manu Vallejo zobaczył, że jego wysiłek został wykluczony z gry przez spaloną flagę. Zastępca kolegi Ruben Sobrino upewnił się jednak, że ma 10 minut do końca, kiedy wrócił z rzutu wolnego do domu.