Twój koszyk jest pusty!

Bayern Monachium nie podpisze kolejnego skrzydłowego z kontuzjow

Bayern Monachium otworzył sezon Bundesligi na 2018-19 w piątek z wygraną nad Hoffenheim tanie koszulki piłkarskie. Pomimo trzech punktów, nie wszystko poszło zgodnie z planem dla panujących mistrzów. Tuż przed przerwą Kingsley Coman wyszedł z boiska z wyraźnie poważną kontuzją kostki.
 
Podstępny skrzydłowy został pokonany przez nierozważne wyzwanie ze strony obrońcy Hoffenheima Nico Schulza. Lewa kostka Francuza została złapana pod jego marką, a wynik był druzgocący.
 
Zgodnie z oficjalnym oświadczeniem klubu, Coman doznał urazu więzadłowego w kostce, z tą samą kontuzją, która nie pozwoliła mu na większą część ostatniego sezonu. Dyrektor generalny Bayernu Karl-Heinz Rummenigge również potwierdził szczegóły obrażeń zawodnika, wyjaśniając, że będzie musiał poddać się operacji, aby pomóc mu wyzdrowieć.
 
Uraz Comana to prawdziwy cios dla Bawarczyków, którzy oczekiwali wielkich rzeczy od młodego Francuza. Był jednym z najbardziej ekscytujących graczy, którzy wybrali się w tym sezonie i mogli być przygotowani na przełomowy sezon. Nie tylko ta szkoda wyrządza krzywdę dla obiecującej kariery Comana, ale także dla Bayernu Monachium.
 
Bawarczycy mają teraz tylko trzech prawdziwych skrzydłowych w swoich szeregach; Alphonso Davies nie może dołączyć do klubu do stycznia.
 
Pomimo widocznego braku prawdziwych skrzydłowych, Bayern nie zwróci się do rynku transferowego, aby znaleźć kontuzję dla rannego Comana, twierdzi dziennikarz Sport Bild, Tobias Altschaffl. Klub będzie zamiast tego trzymać się Robben, Ribery, Gnabry i grać innych - Muller, James, Goretzka - jako widma.
 
Na szczęście kontuzja Comana pojawia się na samym początku sezonu koszulki piłkarskie z nadrukiem Bayern Munich, a nie na dalszych etapach. Obecny korpus graczy Bayernu powinien wystarczyć, aby zobaczyć ich przez trzy miesiące bez Francuza.