Twój koszyk jest pusty!

Barcelona przewiduje roczny przychód w wysokości 900 milionów eu

Barcelona przewiduje, że ich roczne przychody wynoszą blisko 900 milionów euro w tym sezonie, ponieważ zbliżają się do celu stawiania się pierwszego klubu, który zdołałby złamać 1 mld euro.
 
Kataloński klub ogłosił rekordowy przychód w wysokości 708 milionów euro w sezonie 2016-17 w tym roku - o 13 milionów euro wyższy niż szacowano w tym czasie w ubiegłym roku - co oznacza wzrost o prawie 88 milionów euro w poprzednim sezonie.
 
Prezydent Josep Maria Bartomeu powiedział, że chce do roku 2021 osiągnąć 1 mld EUR, a prognozowany wzrost przychodów w wysokości 189 mln EUR będzie stanowił bardzo realistyczny cel.
 
"Zarząd zatwierdził budżet na sezon 2017-2018", powiedział rzecznik Josep Vives w środę na konferencji prasowej. "Ten budżet odzwierciedla przewidywany dochód wynoszący 897 milionów euro."
 
W tym sezonie kasy pancerne Barcy zostały wzmocnione przez kontrakt z nowym sponsorem Rakuten.
 
Japońska firma przejęła od Qatar Airways głównego sponsora klubu latem po uzgodnieniu czteroletniego kontraktu, który mógłby kosztować nawet 61,5 euro w sezonie.
 
Nike, Beko i Gillette należą do wielu innych sponsorów współpracujących z Barcą, ponieważ klub stara się rozwijać swoich partnerów we wszystkich czterech zakątkach globu.
 
W ostatniej lidze piłki nożnej Deloitte za rok 2017, który wziął pod uwagę lata 2015-16, Barca zajęła drugie miejsce za Manchesterem United.
 
Strona Premier League pochwała się 689 mln euro, a następnie Barca (620,2 mln euro) i Real Madryt (620,1 mln euro).